Дата публікації: 30.09.2020

Боротьба з тютюнопалінням

Психологічна служба Хмельницького національного університету долучилася до проведення заходів по боротьбі з тютюнопалінням. Психологами проведено лекторії зі студентами.

 

 

Куріння перетворилося на соціальну проблему, якою змушені займатися міжнародні організації. Багато країн світу відмовляються від тютюнопаління, створюють спеціальні закони щодо обмеження паління або вживання тютюну у спеціально відведених місцях. Також багато європейських держав підняли високі ціни на продаж цигарок, це своєрідна боротьба з палінням серед населення. Адже воно завдає величезної шкоди не лише організму людини, а й державі.

Куріння шкідливо впливає на центральну нервову систему, що позначається на життєдіяльності всього організму. Розвиваються стійкі вегетативні неврози, що супроводжуються головним болем, шумом у вухах, запамороченням. Людина постійно перебуває у пригніченому настрою, вона втрачає сон і апетит. Тютюнова отрута руйнує організм, завдає йому непоправної шкоди.

Тютюновий дим також подразнює дихальні шляхи. Наслідком чого є кашель, який посилюється вранці. Поступово розвивається хронічний бронхіт.

Куріння часто викликає розвиток виразкової хвороби, чому сприяють постійне підвищення кислотності шлункового соку і порушення кровопостачання стінок шлунка внаслідок звуження судин.

Особливо негативно паління впливає на жінок. Відомо, що жіночий організм дуже сприятливий для таких поганих звичок, як куріння і вживання алкоголю. Існує сумна статистика, згідно з якою серед 100 новонароджених малят, матері яких під час вагітності палили, четверо помирають протягом першої доби після народження.

Основна мета відзначення Всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління  від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном.

 

Психологічна служба ХНУ